Menu

Muriel Crab

somewhere in the world

Turystka osób niepełnosprawnych za granicą

murielcrab

Najlepszym kierunkiem na początek i ogólnie mało problemowym - są hiszpańskie destynacje. Naprawdę obok Skandynawii, to chyba najbardziej przyjazny kraj osobą mającym problemy z poruszaniem się. Większość atrakcji jest dostępna dla osób na wózkach, jest wiele miejsc noclegowych (o różnym standardzie) dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych oraz bezproblemowy transport. Czyli wszystko to co najważniejsze dla podróżników.

Zazwyczaj głównym problemem jest nieprzystosowanie danych miejsc dla ludzi na wózkach. Nie ma zbyt wielu noclegowni, które są przygotowane na przyjęcie takich osób. Jeśli już są to w hotelach cztero i pięcio gwiazdkowych, które do najtańszych nie należą. O ile podróż samolotem jest najwygodniejsza, to potem pojawia się problem - jak przetransportować się do hotelu, skoro wiadomo, że takie osoby nie wejdą do turystycznego autokaru, ani do normalnej taksówki. W Hiszpanii transport publiczny jest zazwyczaj dostosowany, a jeśli nie, to bez problemu idzie znaleźć odpowiednio dostosowaną taksówkę. W kwestii zwiedzania, niby większość ważniejszych miejsc i stolic europejskich umożliwia wejście osób na wózkach, a w praktyce różnie to bywa i trzeba się dowiadywać lub szukać info w internecie na własną rękę. 

Dobrym wyborem na podróż będzie na pewno Teneryfa, Majorka i Barcelona. Ale w każdym innym miejscu w Hiszpanii powinno być dobrze.

woman2801591_960_720

© Muriel Crab
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci